Üdvözöljük Magyarország elsÕ roma hírügynökségének weboldalán! *** Magyarország és az Európai Unió a cigányokkal együtt egységes, értékes egész! *** O Ungriko Them thaj e Evroputni Unia e rromença kethane si ando jekhipo, thaj e rromença si barvali thaj intrego! *** A szólásszabadság és a véleménynyilvánítás alkotmányos jog! *** A magyarországi cigányoknak is! *** C-PRESS *** Le manusa slobodes te den duma thaj slobodes te phenen so gindinen konstituto hakaj phenel avri! *** Vi le Rromenqe ando Ungriko Them! *** C-PRESS
C-Press
Advertisement

Economic Forum

forum_137.jpg

Romano Glaszo

romanoglaszo_137.jpg

Roma Tájház

tajhaz_137.jpg

Athe Sam

athesam_2011_170x340.gif

Rostás Árpád

  műbútorasztalos
restaurátor
Rostás Árpád

dr. Práth Gyula

  Ügyvéd
dr. Práth Gyula
Advertisement
Advertisement

C-TV 2006 - 2007

C-tv

Partnereink

Sánta Andrea

Hangképzés,énekóra
Sánta Andrea

Csík Tamás

Csík Tamás

Hírszolgáltatás

feed image

Negatívabb lett a cigánykép a sajtóban
2012-01-30 10:25
Betűméret:   Kicsi: Betűméret csökkentése  Nagy: Betűméret növelése
Negatívabb lett a cigánykép a sajtóbanSzinte teljesen érzéketlenné vált a cigányokat érő diszkriminációra a magyar média 2011-re, a cikkek és tudósítások harmada a bűnözéssel köti össze a romákat, ilyen rossz arányra utoljára 1988-ban volt példa - mutatja egy évről évre elkészülő felmérés.

 

 

 

 

Eszerint a Jobbik előítéletes kommunikációja mellett a szalonképesebb beszédbe csomagolt megbélyegző megnyilvánulások már senkinek sem szúrnak szemet. A roma kultúra bemutatása pedig felerészben cigány hírességekről szóló bulvárhírekből áll - állapítja meg a kutatás, amely azt vizsgálja, hogyan kezeli a cigányságot a sajtó.

 

Ma már egyértelműen a bűnözéshez kapcsolódik legnagyobb arányban a romák megjelenése a sajtóban - állapítja meg a Szélre tolva címmel most nyilvánosságra hozott, a cigányok médiában való megjelenését bemutató vizsgálatában Bernáth Gábor médiakutató, a Roma Sajtóközpont korábbi igazgatója és Messing Vera, az MTA szociológiai kutatóintézetének munkatársa. A kutatók évről évre elvégzik ugyanezt a vizsgálatot. A legfontosabb változás a korábbiakhoz képest, hogy ma már egyértelműen a bűnözéshez kapcsolódik a legnagyobb arányban a romák megjelenése a sajtóban.

 

Míg 2000-ben még a megjelent cikkek 37 százaléka foglalkozott a romákat érő diszkriminációval, előítéletekkel, és 25 százaléka a bűnözéssel, tíz év alatt ez az arány megfordult: a bűnözésről szólt a cikkek 37 százaléka, a diszkriminációt pedig csak 23 százalék vetette fel. 2000-ben még csak a cikkek 18 százaléka szólt arról, hogy az aktuális kormány vagy a politika hogyan kommunikál a romaügyről, 2011-ben már 33 százalék. Vagyis 2011-ben a romákkal kapcsolatos hírek alapvetően vagy a bűnözésről szóltak, vagy arról, hogy a politika mit gondol a témáról.

 

A kutatások eredményeit részletesebben ismerteti az origo.

 

C-PRESS - vagy.hu

 

Találatok: 367
Hozzászólások (13)add comment
indian: ...
Talán az segítene a megítélésben ha életmódjuk nem különbözne a többségi társadalom polgárainak és más kisebbségi közösségek életmódjától.Amíg szinte már napi hír, hogy védtelen idős embereket rabolnak ki és vernek halálra, addig lehet kutatgatni.Vizsgálta-e valaki, hogy a hazai médiákban hányan dolgoznak a cigány etnikumból és miért nem.

1

2012, January 30 19:28
farkasoszkar: ...
Szerintem cigányok is dolgoznak a médiában, még ha nem is akkora arányban.A többségnek ennek van hírértéke-"hogy , a cigányok már megint bűncselekményt követtek el".A díszcigányok,celeb cigányok nem érdekelnek.Engem sokkal jobban érdekelnének ,olyan cigány emberekről szóló cikkek, amelyek becsületesen dolgozó egyszerű cigányokról szólnak.Bármilyen hihetetlen a többségnek,vannak ilyen cigányok, sokan--persze ez nekik nem érdekes. Csak az a cigány akit tetten értek lopáson,aki betört ,aki rabolt...ennek van hírértéke.
2

2012, January 30 20:25
indian: ...
A szerintem az nem tény és nem bizonyíték. Mondj neveket, akik cigány származásúak és a balliberális vagy egyéb más médiákban munkatársak. A hétköznapi, tehát a szakmájával és hivatásával munkabért és egyéb juttatást kapó személyiségnek nincs hírértéke, mert az a kötelessége, akkor sem ha cigány és a becsületesség az alapkövetelmény.
3

2012, January 30 20:44
farkasoszkar: ...
Indián!

Természetesen alapkövetelmény a becsületesség.Lehet, hogy te az ilyen cigányokra nem vagy kiváncsi.Én, igen!
4

2012, January 31 06:17
vadakat terelő juhász: ...
Ne hari Oszkár, de az tényleg nem hír, hogy valaki minden nap eljár dolgozni.
Ez teljesen természetes kéne, hogy legyen. Cigányok esetében tényleg különleges teljesítmény, de ezt jobb, ha nem dörgöljük a magyarok orra alá.
5

2012, January 31 13:01
Sodi: ...
Magyarországon ,becsült adat KB egymillió cigány él öregekkel, gyerekekkel.Az aktív korúak közül 60%- nak van tisztességes munkahelye.De ez nem újság.
A többi mély szegény munkanélküli kitaszított.
A cigányokat a származása miatt szenvednek hátrányokat az élet minden területén.
A dolgozó becsületes romákat épp úgy lenézik másod rendű állampolgárnak tekintik.
Sőt a több diplomás cigányok épp úgy szenvednek a hátrányos megkülönböztetés miatt.
6

2012, January 31 14:59
zalay vazul: ...
A paraziták bűnözésései nagyon kis hányada szerepel a médiákban. A megjelentek csak töredéke a valós esetek számának, ráadásul manipuláltak: kitakart fejek, fiataloknak hívott cigányok, "magyarnak" nevezett, külföldön bűnöző cigányok. A cikk két utolsó bekezdése csak a jéghegy csúcsa, ennek ellenére elmondható: a tények (adatok) makacs dolgok.
7

2012, January 31 16:09
vadakat terelő juhász: ...
6.

A híres cigány-khulturha iskolapéldáját láthatjuk, aminek alapköve primitív és gusztustalan hazudozás.

Soidan! Bújjál már vissza abba a kisfröccsér szopó, csatornapatkány anyádba, te kritikán aluli szemétkupac!
8

2012, January 31 17:29
farkasoszkar: ...
Egy bizonyos szubkultúrában élő személyek is deviánsnak tartják a "normálisan " élő cigányokat.Annak , hogy minek van hírértéke a tálalástól függ.Számomra nincs hírértéke annak ,hogy - Liptai Claudia ma milyen bugyit vett fel,...vagy rendőrök ma elkaptak egy bűnözőt( ez a kötelességük)...és még sorolhatnám.
9

2012, January 31 20:32
csibo: ...
MINDEN HIRNEK VANÉRTÉKE FÖLEG HA ABOL VALAKI HASZNOT TUDHUZNI MAGÁNAK PL-RÁ A JOBBIK BÁRRRRRR MEGJEGYZENDÖ HOGY ÖK CSAK IS A ROMÁK ÁLTAL ELKÖVETET DOLGOKRA FIGYEL ÉS MÉG EZ IGY LEZ ADIG A JOK ÉS TISZTESÉGES DOLGOK HÁTÉRBE LESZNEK SAJNA
10

2012, February 09 09:32
neó: ...
Ha minden cigány bűnöző akkor már a születésük is bűn mert egy szélsőséges felfogást a kormány vagy nem tud megállítani vagy nem akar . de hogy is akarna akkor amikor olyan polgármesterek a fideszes képviselők akik a választás előtt az első szavazóknak azzal kampányoltak ,hogy a cigányok menyire bűnözök és most ott ülnek a parlamentbe mint fideszes o-gy képviselők akkor mit várunk és mit várunk a szlovákoktól nevetséges kezd lenni ami itt folyik és elkel menni külföldre legalább addig amíg ezek meg nem buknak ami elkerülhetetlen csak ők még nem hiszik el.
11

2012, February 09 10:56
indian: ...
farkasoszkar: .

Félreértettel, mert pont róluk szeretnék minél többet olvasni és olyan tanult és hiteles személyiségektől, akik a Népszabadságnak a Népszavának és más ballibsi lapoknak a tudósítói lettek.Viszont ilyenről nem tudok de ha Te igen, akkor tudasd velem is. Az említett településen volt időközi választás és a cigányok is és a ballibsiknek is lehetőségük volt a megmérettetésre. Most nem értem a nyivákolást ezek után.
12

2012, February 12 11:39
Gazsihulye: ...
Szevasztok retkek!
Nah mi a hányás cigányfalván?
13

2012, February 12 21:51

Szóljon hozzá Ön is!
Kérjük, hogy jelentkezzen be, ha hozzá kíván szólni. Ha még nincs fiókja, akkor regisztráljon!

busy
 

 

 

Aktuális kiemelt videós híreink

Értéktér - Infovideó

Get Flash to see this player.

 

Közösségi programok, hírlevelek

C-PRESS C-Café

  Közéleti klub

C-Café

NCP romanokher_modul_124.jpg

NCP

Romano Kher

Civil Ernyő hírei MeH Kisebbségi Hírlevél

Civil Ernyő hírei

MEH Kisebbségi Hírlevél

Bejelentkezés






Elfelejtett jelszó?
Még nincs azonosítód? Regisztrálj

Online felhasználók

Jelenleg 456 vendég online

Szavazás

Szerinted az ORÖ kibírja a ciklus végéig, mint Fidesz szövetséges?
 
Szerinted megbukik a Fidesz kormány?
 

Közösségi üzenőfal

Az üzenőfal használata bejelentkezéshez kötött. Ha még nincs fiókja, akkor regisztráljon: Regisztráció

Legfrisebb közösségi videók

Sorsfordító találkozások Ruva Palival
Beküldte:cpress
Találatok:6144
Nagy Gusztáv - Sorsfordító találkozások 2009.06.13-i adás
Beküldte:cpress
Találatok:6903
Csík Tamás - Éjjeli menedék
Beküldte:cpress
Találatok:7331
Egy nap Járóka Líviával - Sorsfordító - 2009-04-04
Beküldte:cpress
Találatok:11625

Ajánlott zenei oldalak

Ajánlott zenei oldalak

Álmoskönyv

almoskonyv_250px.jpg
 

 

Témajavaslata van?
Küldje el nekünk!

Tovább

Riportot rendelne?
Kattintson a részletekért!

Tovább

Szívesen lenne riporter?
Velünk kipróbálhatja magát!

Tovább

 

Pannónia Biztosító

Zenei ajánló

Ifj Szomora Palika muzsikál

2010. August 05.

article thumbnailIfj Szomora Palika muzsikál
Teljes cikk

Mit főzzünk ma

Tarhonya (tárhoná)

2007. April 06.

article thumbnail1 csomag (fél kiló) tarhonya, egy nagy fakanál zsír, só. A zsírt felolvasztom és állandóan kevergetve megpirítom rajta a tarhonyát. Mikor...
Teljes cikk

Roma lecsó (Lacsaú)

2007. April 06.

article thumbnail20 dkg húsos szalonna, 3-4 nagy fej hagyma, 2 kg zöldpaprika, 40 dkg paradicsom, 2-3 szem krumpli, 2-3 ek. pirospaprika, 2-3 csöves erős paprika, só. A paprikákat karikákra...
Teljes cikk

Rigó Jancsi (Rigójancsi)

2007. April 06.

article thumbnail7 egész tojásból készült csokitorta-alap, amit nagyobb tepsiben sütünk meg, hogy csak ujjnyi vastag legyen. Amikor kihűlt, kettévágjuk.
Teljes cikk

Nokedli (galuska)

2007. April 06.

article thumbnail1 kiló liszt, 2-3 tojás, kávéskanálnyi sóA megadottakból galuskatésztát keverek annyi vízzel, amennyit felvesz (kb. 4 deci). Egy nagy fazékban...
Teljes cikk

További hírek

Horoszkóp

Harmonet horoszkópok
Mindenkinek akinek lelke van
  • Heti tarot-előrejelzés: bőség vagy aggodalmak?
    Tiszta lappal nyitjuk az új hetet, hiszen a hétfő este újhold lesz. Ez a holdállás kedvez azoknak, akik szeretnék megteremteni életükben a bőséget, a gazdagságot. Erre minden lehetőségünk meg is lesz ezen a napon. Mintha egy fehér lapot kapnánk az élettől és hozzá egy tollat, amellyel megírhatjuk életünk folytatását. A többi már csak rajtunk múlik: bőséges vagy szegény életet akarunk?
  • Magyarország napi Harmóniakártyája (2012-05-21)
    Ma gyakoroljunk könyörületességet - önmagunk és mások felé egyaránt. A kegyelem energiája felemel minket.
  • Hétfői HarmoNet horoszkóp 2012-05-21
    Ma mozgékony, beszédes hangulatban leszünk, minden kapcsolattartással összefüggő tevékenység kedvünkre van. Intézzük el az E-maileket, telefonokat. Aki ma vizsgázik, sikerekre számíthat, könnyen, sikeresen záródik a vizsga. Ma a virágnövények napja van, érdemes előnyben részesítenünk a karfiolt, vagy a brokkolit. A rendkívül sokoldalúan elkészíthető brokkoli remek antioxidáns! Megköti a szabadgyököket, így daganatmegelőző hatással is rendelkezik.
  • Heti munka horoszkóp 2012. május 21-től 27-ig
    Beosztottak, főnökök, munkaalkalmassági tippek a 12 csillagjegyben.
  • Heti wellness horoszkóp 2012. május 20-tól 26-ig
    Most megtudhatja mely táplálkozási formák, mozgásformák illenek az ön születési jegyéhez.
 

Bulvár hírek

Cigányozott Angelina Jolie

2012. February 16.

article thumbnailAngelina Jolie szerint olyanok vagyunk, mint egy jól szervezett cigány család - Ezt mondta Angelina Jolie az egyik német lapnak, amikor magyarországi forgatási napjairól mesélt.
Teljes cikk

Esküvő lesz a villában!

2011. December 08.

article thumbnailNem is sejti VV Fecó (28), hogy milyen hatalmas meglepetésben lesz része hamarosan.
Teljes cikk

További hírek

Sport hírek

Kocoltatás

2011. October 28.

article thumbnailAki nem focizik, lekocoltatják - mondja egy nyolcéves forma szendrőládi cigány kisfiú, aki részese az Internazionale tehetséges gyerekeket segítő programjának. A milánói csapat ifi edzői hatvan szegény sorsú borsodi...
Teljes cikk

Hatvan borsodi cigány gyerek focizik az Interben

2011. October 24.

article thumbnailOlasz edzők tréningelik a szendrőládi gyerekeket. Ez az ország legfiatalabb települése, 1800 lakosából közel 700 gyermek. Magyar aktivisták hívták meg az Inter Campust, az olasz csapat szociális programját a szegény faluba.
Teljes cikk

További hírek