Üdvözöljük Magyarország elsÕ roma hírügynökségének weboldalán! *** Magyarország és az Európai Unió a cigányokkal együtt egységes, értékes egész! *** O Ungriko Them thaj e Evroputni Unia e rromença kethane si ando jekhipo, thaj e rromença si barvali thaj intrego! *** A szólásszabadság és a véleménynyilvánítás alkotmányos jog! *** A magyarországi cigányoknak is! *** C-PRESS *** Le manusa slobodes te den duma thaj slobodes te phenen so gindinen konstituto hakaj phenel avri! *** Vi le Rromenqe ando Ungriko Them! *** C-PRESS
C-Press
Advertisement

Economic Forum

forum_137.jpg

Romano Glaszo

romanoglaszo_137.jpg

Roma Tájház

tajhaz_137.jpg

Athe Sam

athesam_2011_170x340.gif

Rostás Árpád

  műbútorasztalos
restaurátor
Rostás Árpád

dr. Práth Gyula

  Ügyvéd
dr. Práth Gyula
Advertisement
Advertisement

C-TV 2006 - 2007

C-tv

Partnereink

Sánta Andrea

Hangképzés,énekóra
Sánta Andrea

Csík Tamás

Csík Tamás

Hírszolgáltatás

feed image

Kigyulladt a cigányok lakta ház - fenyegető felirat a falon
2010-09-06 08:20
Betűméret:   Kicsi: Betűméret csökkentése  Nagy: Betűméret növelése
Kigyulladt a cigányok lakta ház - fenyegető felirat a falonA tűzvizsgáló nem zárta ki az idegenkezűséget, annál a tűzesetnél, amely pénteken délután történt Jászapátiban.

 

 

 

 

 

Pénteken délután tűzesetről érkezet bejelentés a tűzoltóságra Jászapátiból. A tűzoltók az ilyenkor szokásos eljárás keretében értesítették a rendőrséget - tudtuk meg Szabó Zitától a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjétől.


Egy családi ház melléképülete égett.  A házban hárman tartózkodtak, de személyi sérülés nem történt. A tűzvizsgáló nem zárta ki az idegenkezűséget.

A ház falán egy fenyegető tartalmú feliratfoszlány található - mondta el a sajtószóvivő. A rendőrség jelenleg vizsgálja a tűz keletkezésének okát, illetve a felirat eredetét, valamint, hogy lehet-e összefüggés a tűz és a felirat között.

 

Hírportálunk úgy értesült, hogy a házban cigányok laknak.

 

C-PRESS - szoljon.hu

 

Találatok: 1201
Hozzászólások (24)add comment
Macskafogó: ...
"fenyegető tartalmú feliratfoszlány"

ez kb. olyan, mint a "feloszlatott szervezet egyenruhájára emlékeztető öltözék":)

sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy "cigányok lakta ingatlanokban" keletkezett tűzesetek egy része biztosítási eset...

persze olyan is előfordult már, hogy "öngyulladás" történt:)
1

2010, September 06 09:30
pannonblack II.: ...
Ez aztán a hír! Mostanában ha egy járókeló rágyújt egy cigányok lakta ház előtt,az már rásszístá indíttatású gyújtogatás!
2

2010, September 06 09:54
BlackCat: ...
Én si rágyújtok akár gádzsok lakta házak előtt is mégsem gyulladt ki eddig egy sem....
Azon filózok miért van az, hogy ha történik valami, akkor "bisztosz cikány vót", ha nem az volt akkor is az volt, ha történetesen magyar kerül erős gyanúba akkor az hazugság. Bűnöző mosdatás? Szégyenkezés?
3

2010, September 06 10:07
csibo: ...
A mona gábor szocsövén azonal lehoszták hogy öngyujtogatsvolt ez az eset söt már nekik van is egy levélirojuk aki a környéken lakik és megerösiti a nácikat aban hogy öngyujtogatás volt és a gazda saját kezülegirta a raszista tartalmu fliratot a falra ezek mindent tudnak jo volna ha a vona gábor számot adna már nemcsak az ijen dolgokrol hanem arol is hogy miböltelik százmilliok egy szimpla kis önkormányzati választásra mikor csak töredékét kapják álam bácsitol a felhasznált öszegnek mert elnézve a kis és nagy városokat és falukat a fideszt meg szégyenitö menyiségü plakát és szorolap menyiségel áraszákel az egész orszáot reméljük egyszer kiderül hogy egyijen törpe töketlen pártnak miböl vanak százmiliok kampányra
4

2010, September 06 14:40
dodo: ...
Csibo, szerintem nem te vagy az, akivel bárki meg akarná vitatni a pártfinanszírozás témakört. :-) A hozzászólásod egyébként sem kapcsolódik a témához, úgyhogy nem más, mint a szokványos "monázás", akarom mondani, böfögés.
5

2010, September 06 14:53
Macskafogó: ...
"A távolság olyan, mint a szél. A kis tüzeket kioltja, a nagyokat fellobbantja."
6

2010, September 06 15:35
Macskafogó: ...
"A távolság olyan, mint a szél. A kis tüzeket kioltja, a nagyokat fellobbantja."
7

2010, September 06 15:35
mr1 cigány: ...
Biztos valami rasszista köcsög rohadjon meg!Mindenki rasszista aki ilyet csinál!! A "magyarok" is 1 ből cigóznak ha vmi történik nem????
8

2010, September 06 17:41
dragontears: ...
Az a furcsa,hogy itt sosem merik megírni az ilyen történetek végét. Nem is értem.
9

2010, September 06 18:52
Magóg: ...
Nem lehet, hogy az alábbi írás nyomait találák meg?

"Többszöri felszólítás ellenére sem fizették a közüzemi díjakat, ezért végrehajtást rendelek el."

10

2010, September 06 20:01
Harcialakzat Glymboo!: ...
Ez minf a jobbik müve Be kel gyüjteni az öszes gárdistát mer ez már terrorizmus Ilyenkor jogos a kinvalatás is ez még az alkotmányban is bene van tehát be gyüjteni öket és még találomra pár ezer nácigyanuat a környékröl és szépen roma rendörök kiszednék belölük az igaságot Pintér ere esküdöt fel hogy meg véd minket hát csinálja most!
11

2010, September 06 20:23
Ábra: ...
Nyugi.

Ha rasszista támadás lett volna, akkor nem a melléképület ég.....hanem az az épület amiben hárman tartózkodtak!

A közelmúltban meglepően sok kamu támadásról volt már szó a médiában....sorra bedőltek a feltűnési viszketegségben szenvedő 'ártatlanok meséi.
12

2010, September 06 23:14
vaker85: ...
dragontears: ... A száva történet is hasonló,csak ott a kezdetekről kussolnak.Főleg villás bácsi lapít nagyon,pedig ő MAGYAR RENDŐR-ÍRÓ-KÖLTŐ.Mindent tud.
13

2010, September 07 10:06
mr1 cigány: ...
A Jobbik kaposvári jelöltje az a középiskolai fizikatanár, aki ellen iskolai szexuális zaklatás miatt folyt fegyelmi eljárás - írja a Magyar Nemzet. A lap szerint a férfi intim kérdéseket tett fel több diáknak. Például azt kérdezte a 15 éves lányoktól, hogy lefeküdtek-e már barátjukkal, vagy eltudják-e képzelni az intim együttlétet egy idősebb férfival. A tanár a fegyelmi vizsgálat végén megrovást kapott. Dúró Dóra, a Jobbik szóvivője a lapnak elmondta: a párt országos vezetése nem tudott a Hegedüs József elleni eljárásról.

Hozzátette: az ügyet kivizsgálják és amennyiben bebizonyosodik, hogy a politikus a Jobbik értékrendjével nem összeegyeztethető módon viselkedett, akkor a lehető legszigorúbb szankciókat alkalmazzák vele szemben. Hegedüs Józsefnek egyébként nem sikerült annyi kopogtatócédulát gyűjtenie, hogy ringbe szálljon Kaposvár polgármesteri székéért, egyéni képviselőjelöltként azonban indul a választáson.
14

2010, September 07 12:10
vaker85: ...
mr1 cigány: ... Azt kérdezte 15 éves lányoktól,hogy lefeküdtek-e a barátjukkal?Sittre a pedofillal.Igaz nálatok nem kérdeznek,ebben a korban egy 15 éves már nagycsaládos megélhetési.De az más,az hagyomány,kultúra.Igaz e koma?
15

2010, September 07 17:24
indian: ...
Ez sajna nem túl eredeti ötlet.
Gondolom volt biztosításuk és talán grafológus is.
16

2010, September 07 20:35
Kriegermädchen: ...
Hogyne lenne összefüggés a feliratszerű maszatolás és a tűz között! Ugyanaz gyújtotta a lángokat, aki maszatolt, de előtte biztosítást kötött. :D
17

2010, September 07 21:55
nevitatkozz: ...
Olvastam itt egy-két hozzászólást Általános válaszként azt adnám,hogy: Az össz tolvajlások 85 %- át cigányok követik el. (hivatalos adat... tehát a valós adat 95 %!!!) Tehát, kedves
Black Cat! Ne kérdezz, gondolkozz!
Másrészt: Ha cigánnyal történk balaset, azt hajlamos az irányított média rasszista bűncselekménynek beéllítani,míg ma,Magyarországon, a lehúzások 95 %-át, az egyéb bűncselekmények 78%-át romák kovetik el MAGYAR EMBeReK ellen! Tanárokat, csak cigányok, és a Q anyjuk, meg apjuk mer megütni... és akkor siránkozunk, ha felgyúlt a putrti! Az összes tolvajnakle kéne vágni a kezét, az összes erőszakoskodót elkéne ásni, és akkor a Black Cat féléknek nem lenne oka fanyalkérdéseket feltenni!
18

2010, September 08 12:31
mr1 cigány: ...
Sem az Emberi jogok egyetemes nyilatkozata, sem más nemzetközi egyezmény nem definiálja a diszkrimináció fogalmát, pedig nemegyszer utalnak rá. A diszkrimináció különböző formáival foglalkozó nemzetközi és regionális emberi jogi dokumentumok más-más módon határozzák meg a fogalmat, attól függően, hogy a diszkrimináció melyik formájáról szólnak.

A Faji megkülönböztetés minden formájának megszüntetéséről szóló nemzetközi egyezmény a "faji megkülönböztetést" a következőképpen határozza meg: "bármilyen megkülönböztetés, kirekesztés, korlátozás vagy kedvezményezés faji, bőrszín szerinti, származási, nemzetiségi vagy etnikai alapon azzal a céllal, hogy az emberi jogok és az alapvető szabadságjogok elismerését, élvezését és azok gyakorlását, illetve az egyenlő elbánásban való részesülést befolyásolják, megsemmisítsék vagy károsítsák a politikai, a gazdasági, a társadalmi, a kulturális és a közélet más egyéb területein.A közvetett diszkrimináció egy adott politika vagy intézkedés hatásában jelentkezik. Közvetett diszkriminációról beszélünk olyan esetekben, amikor egy látszólag semleges intézkedés, kritérium vagy gyakorlat a valóságban egy adott kisebbséghez tartozó személyt vagy személyeket a többséghez képest hátrányos helyzetbe hoz. Példa rá a tűzoltóknál létező, a minimális testmagasságra vonatkozó követelmény (amely jóval több nőt zár ki eleve a jelöltségből), vagy az, amikor egy áruház nem alkalmaz hosszú szoknyás alkalmazottakat, vagy egy hatóság, iskola nem engedélyezi fedett fejű emberek belépését. Ezek a szabályok, amelyek látszólag közömbösek az egyének etnikai vagy vallási hovatartozását illetően, a gyakorlatban aránytalanul juttatják hátrányba az olyan kisebbségi vagy vallási csoportok tagjait, akik hosszú szoknyát és fejkendőt viselnek.
19

2010, September 08 12:46
mr1 cigány: ...
Irjátok már be gyorsan hogy zsidók hozzák ezeket a törvényeket!!
20

2010, September 08 12:50
Sodi: ...
Tuti,hogy rasszista támadás volt,csak a média most csendes,mert le vannak állítva.
21

2010, September 09 21:24
vaker85: ...
Hunköcsögnek...Amerikai tezsvireid igy tesznek majd fajtáddal is.---------hunköcsög...Ez vár rád új hazádban ,remélem.---Több Afganisztánban szolgáló amerikai katonát vádoltak meg azzal, hogy titkos halálosztag tagjaiként, szórakozásból gyilkoltak afgán civileket, az áldozatok ujjait pedig eltették emlékbe. Ez az egyik legsúlyosabb háborús bűntettről szóló vád az afganisztáni háborúban. Az persze fel sem merül, hogy az egész jenki hadsereg egyetlen hatalmas halálosztag, a megszállás miatt pedig az arról határozó fejeseket kellene kivégzőosztag elé állítani.

12 katona ellen folyik eljárás, öt ellen vádat emeltek, amiért egy titkos halálosztag tagjaiként afgán polgárokat lőttek le és robbantottak fel. Hét további katonát az ügyek eltussolásával gyanúsítanak, és azzal, hogy megverték az atrocitásokat jelentő társukat.
A vád szerint az öt katona három különböző incidensben véletlenszerűen kiválasztott afgán polgári személyeket ölt meg. A gyilkosságokat a déli Kandahár tartományban állomásozó Stryker gyalogsági dandár tagjai követték el.
Dokumentumok szerint a gyilkosságokat tavaly novemberben kezdték el tervezni, amikor Calvin Gibbs őrmester megérkezett a Ramrod néven ismert támaszpontra. Tanúk azt vallották, hogy Gibbs azzal hencegett, mennyi mindent megúszott Irakban. Például arról beszélt, milyen könnyű valakihez hozzávágni egy gránátot és megölni az illetőt.
A 25 éves katona társaival együtt megállapodott egy halálosztag létrehozásáról. A későbbi hónapok során, járőrözés közben legkevesebb három civilt öltek meg a vád szerint. Az egyikhez gránátot vágtak, majd lelőtték. A második áldozatot agyonlőtték, és egy Kalasnyikovot tettek a holtteste mellé, hogy igazolják halálát. Egy harmadik áldozatot szintén kézigránáttal és lövésekkel öltek meg.

22

2010, September 10 12:51
vaker85: ...
hunork...Mi lesz veled hős hazádban ha belőled is hamburgert csinálnak a példaképeid?-----
A halálosztag egyik tagja azt mondta fiatalabb társuknak: szórakozásból követték el a gyilkosságokat, és megfenyegette, hogy tartsa titokban az ügyet. Az Army Times katonai lap szerint az egyik katona harci trófeának összegyűjtötte az áldozatok ujjait, az osztag egyes tagjai pedig a hullák mellett pózolva fotóztatták magukat.
A megvádolt katonák tagadják a vádakat, de ha bűnösnek találják őket, akkor akár kivégzés, vagy életfogytiglani börtön várhat rájuk.
Az ügy májusban pattant ki, amikor egy újonc feljelentette társait, amiért azok rendszeresen hasist szívtak, s ezek után brutálisan megverték. Az Army Times szerint a kábítószert gyakran civilektől vették el, és járőrözés közben is szívták.
Néhány héten belül az esküdtszék dönti el, elég bizonyíték van-e ahhoz, hogy a katonákat hadbíróság elé állítsák. Az ügyészek szerint az egyik vádlott beismerő vallomást tett, ügyvédei szerint azonban gyógyszereket szedett és agyi károsodást szenvedett, ezért a vallomást figyelmen kívül kell hagyni.
(InfoRádió nyomán)
23

2010, September 10 12:55
indian: ...
A vizsgálat végső eredményéről is várnám a tudósítást, mint az elhallgatott sikerről, ami a sertéshizlalási projektről szólt és igen hangzatosan.
24

2010, September 13 20:45

Szóljon hozzá Ön is!
Kérjük, hogy jelentkezzen be, ha hozzá kíván szólni. Ha még nincs fiókja, akkor regisztráljon!

busy
 

 

 

Aktuális kiemelt videós híreink

Értéktér - Infovideó

Get Flash to see this player.

 

Közösségi programok, hírlevelek

C-PRESS C-Café

  Közéleti klub

C-Café

NCP romanokher_modul_124.jpg

NCP

Romano Kher

Civil Ernyő hírei MeH Kisebbségi Hírlevél

Civil Ernyő hírei

MEH Kisebbségi Hírlevél

Bejelentkezés






Elfelejtett jelszó?
Még nincs azonosítód? Regisztrálj

Online felhasználók

Jelenleg 451 vendég online

Szavazás

Szerinted az ORÖ kibírja a ciklus végéig, mint Fidesz szövetséges?
 
Szerinted megbukik a Fidesz kormány?
 

Közösségi üzenőfal

Az üzenőfal használata bejelentkezéshez kötött. Ha még nincs fiókja, akkor regisztráljon: Regisztráció

Legfrisebb közösségi videók

Sorsfordító találkozások Ruva Palival
Beküldte:cpress
Találatok:5334
Nagy Gusztáv - Sorsfordító találkozások 2009.06.13-i adás
Beküldte:cpress
Találatok:6210
Csík Tamás - Éjjeli menedék
Beküldte:cpress
Találatok:6591
Egy nap Járóka Líviával - Sorsfordító - 2009-04-04
Beküldte:cpress
Találatok:10859

Ajánlott zenei oldalak

Ajánlott zenei oldalak

Álmoskönyv

almoskonyv_250px.jpg
 

 

Témajavaslata van?
Küldje el nekünk!

Tovább

Riportot rendelne?
Kattintson a részletekért!

Tovább

Szívesen lenne riporter?
Velünk kipróbálhatja magát!

Tovább

 

Pannónia Biztosító

Zenei ajánló

Ifj Szomora Palika muzsikál

2010. August 05.

article thumbnailIfj Szomora Palika muzsikál
Teljes cikk

ifj. Csík Adolf - Gitarre

2009. January 03.

article thumbnail Szerkesztőség heti videó ajánlata   ifj. Csík Adolf - Gitarre
Teljes cikk

Mit főzzünk ma

Tarhonya (tárhoná)

2007. April 06.

article thumbnail1 csomag (fél kiló) tarhonya, egy nagy fakanál zsír, só. A zsírt felolvasztom és állandóan kevergetve megpirítom rajta a tarhonyát. Mikor...
Teljes cikk

Roma lecsó (Lacsaú)

2007. April 06.

article thumbnail20 dkg húsos szalonna, 3-4 nagy fej hagyma, 2 kg zöldpaprika, 40 dkg paradicsom, 2-3 szem krumpli, 2-3 ek. pirospaprika, 2-3 csöves erős paprika, só. A paprikákat karikákra...
Teljes cikk

Rigó Jancsi (Rigójancsi)

2007. April 06.

article thumbnail7 egész tojásból készült csokitorta-alap, amit nagyobb tepsiben sütünk meg, hogy csak ujjnyi vastag legyen. Amikor kihűlt, kettévágjuk.
Teljes cikk

Nokedli (galuska)

2007. April 06.

article thumbnail1 kiló liszt, 2-3 tojás, kávéskanálnyi sóA megadottakból galuskatésztát keverek annyi vízzel, amennyit felvesz (kb. 4 deci). Egy nagy fazékban...
Teljes cikk

További hírek

Horoszkóp

Harmonet horoszkópok
Mindenkinek akinek lelke van
  • Vasárnapi HarmoNet horoszkóp 2012-02-05
    Ma romantikus hangulatban leszünk, mindent a lelkünkre veszünk. Még az apróságokon is kiborulunk, könnyen sértődünk meg. Fontos, hogy szépen bánjunk egymással, ma felesleges kritikusan bírálnunk! Mellünk területe lesz központi helyen. Ha elfogadási problémáink vannak, vagy párkapcsolatunk nem kielégítő, akkor ez a probléma gyakran a női szerveken keresztül, azok betegségében nyilvánulhat meg. Ilyenkor megjelenhetnek a mell, a méh, a petefészek cisztái, vagy más betegségei.
  • Heti wellness horoszkóp 2012. február 5-től 11-ig
    Most megtudhatja mely táplálkozási formák, mozgásformák illenek az ön születési jegyéhez.
  • Szombati HarmoNet horoszkóp 2012-02-04
    Ma már nyoma sem lesz bennünk az elmúlt napok nyitottságának. Leginkább csak családtagjaink, legközelebbi barátaink társaságára vágyunk. Az alvásigényünk megnő, ideje kipihennünk magunkat! Ma érzékenyebb a gyomrunk, ne végezzünk operációkat ezen a területen! A gyomorproblémák, emésztési problémák gyakran javulnak, ha néhány napig csak zöldségfélét fogyasztunk. A gyümölcskúrák nem túl jók, hiszen savasítanak.
  • Heti Style-Art-Party horoszkóp 2012. február 4-től 10-ig
    Művészet, szórakozás, látásmód. A 12 csillagjegyre (élet) - művészeknek .
  • Magyarország napi Harmóniakártyája (2012-02-03)
    Ma az érzelmi tapasztalataink kirostálásának napja van - engedd el a haragot, fájdalmat, sérelmeket minden szinten, hogy még teljesebben megnyilvánulhasson az életedben az öröm és a szeretet!
 

Bulvár hírek

Esküvő lesz a villában!

2011. December 08.

article thumbnailNem is sejti VV Fecó (28), hogy milyen hatalmas meglepetésben lesz része hamarosan.
Teljes cikk

Származása miatt utálták ki a VV5 sztárját

2011. November 28.

article thumbnailHatalmas lelki törést szenvedett nemrég a luxusbörtön dumagépe, Fecó, ugyanis a romagyűlölet miatt kellett szakítania szerelmével. A szülők nem akarták, hogy egy szerintük alulművelt, roma srác legyen imádott lányuk...
Teljes cikk

További hírek

Sport hírek

Kocoltatás

2011. October 28.

article thumbnailAki nem focizik, lekocoltatják - mondja egy nyolcéves forma szendrőládi cigány kisfiú, aki részese az Internazionale tehetséges gyerekeket segítő programjának. A milánói csapat ifi edzői hatvan szegény sorsú borsodi...
Teljes cikk

Hatvan borsodi cigány gyerek focizik az Interben

2011. October 24.

article thumbnailOlasz edzők tréningelik a szendrőládi gyerekeket. Ez az ország legfiatalabb települése, 1800 lakosából közel 700 gyermek. Magyar aktivisták hívták meg az Inter Campust, az olasz csapat szociális programját a szegény faluba.
Teljes cikk

További hírek